
DD Trans en Transport Gheys, twee succesvolle Belgische transporteurs, beslisten recent de Transics Laura boordcomputers – die sinds respectievelijk meer dan 7 en 9 jaar in gebruik zijn – in hun voertuigen te vervangen door de Transics Quattro Plus boordcomputer. Met die overstap kiezen de transportgroepen voor een uitermate geavanceerde fleetmanagementoplossing, inclusief navigatie, koppeling met CAN BUS en digitale tacho, on board Geofencing, enz. Door resoluut weer voor Transics te kiezen, bevestigen DD Trans en Gheys hun vertrouwen in één van de toonaangevende Europese leveranciers van fleetmanagementoplossingen
DD Trans en Gheys zijn twee vaste waarden in de Belgische transportwereld. De familiebedrijven met een vloot van respectievelijk een 200-tal en 150 voertuigen weten zich op de competitieve transportmarkt te onderscheiden door doorgedreven klantgerichtheid en flexibiliteit. Dat automatisering daarbij een grote ondersteuning kan bieden, ervaren ze al jaren. Transportgroep Gheys is Transics klant van het eerste uur: ze implementeerden hun eerste Transics boordcomputer al in 1998. Bij DD Trans kwamen de eerste Transics Laura boordcomputers er in 2000.
Beide ondernemingen ruilen hun Laura boordcomputers nu in voor een nog geavanceerdere Transics oplossing: de Quattro Plus. Vooral de geïntegreerde navigatie, de Digitach Card Reader en de koppeling met de CAN BUS zorgen voor een duidelijke meerwaarde. Door de voertuigen uit te rusten met navigatie, worden chauffeurs snel en veilig naar hun bestemming geleid. De Digitach Card reader helpt om de gegevens van de tacho chauffeurskaart op afstand te lezen, wat voor zowel de chauffeurs als de thuisbasis een enorme tijdwinst betekent. En dankzij de koppeling van de Quattro Plus met de CAN BUS kan het tank- en rijgedrag van elke chauffeur nauwkeurig worden opgevolgd en, waar nodig, bijgestuurd wat resulteert in een sterke daling van het verbruik.
Eveneens een sterke troef is de uitgebreide on board Geofencing functionaliteit van de Quattro Plus, die onder andere de planner informeert als een voertuig een bepaalde regio binnenrijdt. Ook de chauffeurs zijn zeer enthousiast over het grote, overzichtelijke kleurenscherm dat een groter gebruiksgemak garandeert.
“Om onze groei te ondersteunen, blijven we investeren in onze medewerkers, in veiligheid en in dienstverlening”, besluit Marc Lanckriet, afgevaardigd bestuurder van DD Trans. “Transics heeft ons daarbij in het verleden al prima geholpen. Met de Transics Quattro Plus schakelen we, figuurlijk, nog een versnelling hoger. De nieuwe fleetmanagementoplossing verhoogt het comfort en de efficiëntie van onze medewerkers, werkt een veiliger rijgedrag in de hand en optimaliseert onze dienstverlening. Bovendien zijn we ervan overtuigd dat we met de Quattro Plus operationele kosten zullen besparen.”
Bert Gheys, IT Manager van Transport Gheys bevestigt: “De naam Gheys staat al meer dan honderd jaar voor ijzersterke service en flexibele oplossingen. Wij gaan continu op zoek naar manieren om de efficiëntie en klantgerichtheid op te drijven. De Transics boordcomputers en software helpen ons daar al jarenlang bij. Niettemin hebben we voor we naar de Quattro Plus overstapten het aanbod op de markt gescreend. Transics heeft een grote voorsprong: de Quattro Plus is de meest complete oplossing met oog voor alle kwaliteit en detail.”
“Naast de opvallende geografische expansie van de laatste jaren bestendigt Transics zijn groei ook in de vertrouwde markten, waar we nieuwe klanten verwelkomen maar eveneens heel wat nieuwe orders optekenen van trouwe klanten. Transics levert permanent inspanningen om zijn oplossingen uit te breiden en te verbeteren met extra mogelijkheden. Dat bestaande klanten zoals DD Trans en Transport Gheys met plezier overschakelen op die nieuwe oplossingen bevestigt hun vertrouwen in onze expertise”, aldus Walter Mastelinck, CEO van Transics.
Transics International ontwikkelt en commercialiseert fleetmanagementsystemen (boordcomputers, software en services) voor de transport- en logistieke sector. Met meer dan 40.000 geïnstalleerde boordcomputers is Transics één van de toonaangevende Europese spelers in zijn sector. Naast het hoofdkantoor in Ieper (België) is Transics actief in Nederland, Frankrijk, Duitsland, Spanje, Scandinavië en Centraal-Europa.
DDTrans, opgericht in 1984, is een groeiend transportbedrijf met focus op de container- en trailertractie. De onderneming beheert een vloot van meer dan 200 voertuigen en 550 containerchassis plus 75 frigo-opleggers. In 1998 begon DD Trans zijn internationale expansie door de oprichting van een kantoor in Venlo en in Le Havre, ter aanvulling van het hoofdkantoor in Zeebrugge. Deze satellieten beheren respectievelijk een reeks trafieken uit de Duitse regio’s naar de haven van Rotterdam en Franse trafieken naar of van Ierland die verscheept worden via Le Havre. www.ddtrans.be
Transport Gheys, met vestigingen in Mol en Beringen, is sinds zijn oprichting uitgegroeid tot een internationaal transportbedrijf, actief in meerdere vervoertakken. De vloot telt meer dan 150 voertuigen die worden ingezet voor bulk- en volumevervoer en het vervoer van stukgoederen. Om zijn klanten toegevoegde waarde te bieden, investeerde Gheys fors in de uitbouw van een logistieke divisie en in twee kanaalterminals inclusief opslagplaatsen. www.gheys.com